Merrill Lynch manipulovala trh s drahými kovmi

goldglobe

Merrill Lynch prichytená kriminálne manipulujúc trh s drahými kovmi počas uplynulých šiestich rokov. Zamestnanci MLCI podvádzali ostatných obchodníkov na "precious metals futures market" tým, že na trh podsúvali falošné a klamlivé informácie.

Celý príspevok 26.06.2019

Môže JPM čeliť štvrtej žalobe pre manipuláciu PMs trhov?

goldglobe

Doposiaľ JPM bez újmy vyviazla zo všetkých obvinení ohľadom manipulácie trhu s drahými kovmi (obzvlášť asi striebra). Aké sú obchodné praktiky si každý môže domyslieť. Raz sa ale táto "hra" určite skončí (alebo aspoň na čas pozastaví) a trh s PMs bude potom vyzerať podstatne inak.

Celý príspevok 13.06.2019

67. stretnutie Bilderberg vo Švajčiarsku

blue

67. stretnutie Bilderberg sa uskutoční od 30.5. do 2.6. 2019 v Montreux, Švajčiarsko. Článok ďalej uvádza agendu a účastníkov.

Celý príspevok 30.05.2019

Stláčanie ceny zlata

goldglobe

Stláčanie ceny zlata nieje žiadnou konšpiráciou, ale skutočný fenomén s reálnymi hráčmi. Takto to vysvetľuje Frank Holmes.

Celý príspevok 21.05.2019

Je cesta k nacistickému zlatu odhalená?

goldglobe

Denník dôstojníka SS Egona Ollenhauera môže ukázať cestu k jednástim skrýšam v Poľsku, kde sú ukryté poklady ulúpené nacistami počas WWII. Podľa denníka je v jednej lokácii ukrytých 28 ton zlata.

Celý príspevok 10.03.2019

Veda za medicínskou marihuanou

blue

V rôznych kombináciách kanabinoidy poskytujú úľavu pri mnohých ochoreniach. Zaujímavá infografika.

Celý príspevok 22.02.2019

Hackeri hrozia zverejniť dokumenty týkajúce sa 9/11 útoku

blue

Skupina pod menom Dark Overlod tvrdí, že sa dostala takmer k 18tis. dokumentom týkajúcich sa útoku 9/11. Dokumenty pochádzajú z jednej najväčšej poisťovacej spoločnosti na planéte Hiscox Syndicates Ltd a Lloyds of London. Doumenty by mali dať odpovede na mnoho konšpirácií ohľadne 9/11. Koľko BTC poždajú za nezverejnenie sa nevie.

Celý príspevok 02.01.2019

Od ekonomickej krízy k vojne

blue

Ľudia by sa nemali obávať ani tak samotnej ekonomickej krízy, ale tomu, čo by mohlo následovať po nej.

Celý príspevok 09.11.2018

"The world is governed by very different personages from what is imagined by those who are not behind the scenes." Benjamin Disraeli, former British Prime Minister

"“World events do not occur by accident. They are made to happen...most of them are staged and managed by those who hold the purse strings." Denis Healey, former British Defence Minister."

"Who controls the food supply controls the people; who controls the energy can control whole continents; who controls money can control the world". Henry Kissinger