Švédsko prijalo 162 tis. utečencov; len 500 z nich pracuje

blue

Podľa určitých zdrojov prijalo Švédsko v r. 2015 asi 162 tisíc utečencov. Hoc majorita z nich je spôsobilá a kvalifikovaná získať pracovné povolenie, asi len 1/3 z nich to takto urobila (asi 55 tisíc). Z tých 55K len 494 si našla prácu t.j. jeden zo sto. Avšak sociálny systém krajiny zaťažujú všetci.

Celý príspevok 21.02.2017

Švédska jar?

blue

Policajný veterán zverejnil na Facebooku zarážajúce info o situácii v krajine a varoval, že penzisti sú na kolenách, školy v chaose, zdravotná starostlivosť poriadne naštrbená, polícia kompletne rozbitá - všetko ako dôvod rastúcej kriminality migrantov. Po zverejnení svojho názoru začal byť vyšetrovaný pre rasistickú agitáciu.

Celý príspevok 09.02.2017

Americkí miliardári si pripravujú bunkre na Novom Zélande

blue

Boháči zo Silicon Valley a Wall Street skupujú pôdu na Novom Zélande, kde si nechávajú stavať bunkre na prežitie. Krajina je sebestačná a asi nie je na zozname cieľov pre jadrový zásah.

Celý príspevok 08.02.2017

Rothschildovci - majetok $2 bilióny?

blue

Podľa niektorých zdrojov sa majetok tejto dynastie odhaduje na US$2 bilióny, čo je 5-krát viac ako spoločný majetok ôsmich najbohatších miliardárov, resp. majetok 75% populácie našej planéty.

Celý príspevok 22.01.2017

Je Deutsche Banks skutočne na tom najhoršie?

blue

Je Deutsche Bank (nasledované HSBC a Credit Suisse) vo svete skutočne najviac systematicky najnebezpečnejšia, ako to v lete uviedol MMF? Dve americké banky, JPM a C sú na tom avšak ešte o čosi horšie.

Celý príspevok 24.11.2016

Investičný stratég predpokladá ekonomický kolaps

blue

Nie je otázkou "či" finančné trhy a US ekonomika postihne kolaps, ale otázkou je len "kedy". Investičný stratég predpokladá začiatok v roku 2018.

Celý príspevok 02.11.2016

Vysoký britský generál varuje pred jadrovou vojnou

blue

Gen. Sir Richard Shirreff varuje, že NATO môže čeliť jadrovému stretu s Ruskom v Európe a USA sú technicky už s Ruskom vo vojne. Po jadrovom útoku by sa skončil život, ako sme ho doposiaľ poznali.

Celý príspevok 23.10.2016

Pokuta za manipuláciu ceny striebra

goldglobe

Deutsche Bank súhlasila zaplatiť pokutu vo výške $38 miliónov za to, že v spojení s inými bankami manipulovala cenu striebra... na náklady investorov. Takže konšpirácie o manipulácii cien PMs nie sú až tak nepravdivé...

Celý príspevok 18.10.2016

"The world is governed by very different personages from what is imagined by those who are not behind the scenes." Benjamin Disraeli, former British Prime Minister

"“World events do not occur by accident. They are made to happen...most of them are staged and managed by those who hold the purse strings." Denis Healey, former British Defence Minister."

"Who controls the food supply controls the people; who controls the energy can control whole continents; who controls money can control the world". Henry Kissinger