Špehujú nás chytré TV?

blue

Podľa štúdie Northeastern University and Imperial College väčšina modelov chytrých TV (vrátane LG a Samsung) uvoľňujú citlivé informácie inzerentom.

Celý príspevok 19.09.2019

Rusko sa zlepšuje v dešifrovaní

blue

Američania zistili, že Rusko sa dramaticky zlepšilo v dešifrovaní určitého druhu zabezpečenej komunikácie, ktorú používa FBI.

Celý príspevok 17.09.2019

Horší než Enron?

blue

Podľa správy investigátora na podvody je spoločnosť General Electric v horšom stave než bol Enron. Pomer jej dlhu k majetku je vraj 17:1 a nie 3:1, ako to GE uvádza. GE vraj zahmlieva stráty vo výške $38,1 mld. Samozrejme, GE obvinila investigátora, že jeho výsledky sú neopodstatnené a nepodložené.

Celý príspevok 16.08.2019

5 inštitúcií vlastní 80% akcií S&P 500

blue

Päť veľkých finančných inštitúcií vlastní takmer 80% akcií firiem v S&P 500: Blackrock, Vanguard, State Street, Fidelity, a JP Morgan. Takže v podstate tento kartel môže celkom slušne ovplyvňovať vývoj na resp. trhu.

Celý príspevok 07.08.2019

Kto sú tí najbohatší na svete?

blue

Grafika zamýšľajúca sa nad tým, kto je asi najbohatším na svete. Podľa info by $2 bilióny rozdelených medzi 9 osobností rodinného klanu bolo cca $222 mld na osobu. Nižšie do grafiky by sa určite vmestili aj nejaké tie kráľovské rody...

Celý príspevok 05.08.2019

Ako zničiť globálnu ekonomiku

blue

Nová kniha od B. Blaina: The Fifth Horseman – How to Destroy the Global Economy, je vraj sumárom množstva emailov a dokumentov medzi (Hell) bankárom a jeho šéfom o pláne, ako rozšíriť a prehĺbiť globálnu ekonomickú krízu, ktorá začala v roku 2007.

Celý príspevok 04.08.2019

Odhalili US nukleárne zbrane v Európe?

blue

Belgické noviny uverejnili článok, v ktorom sa uvádza, že US nukleárne zbrane sú umiestnené v nasledujúcich základniach v Európe: Kleine Brogel v BE, Büchel v GE, Aviano a Ghedi-Torre v IT, Volkel v NL a Incirlik v TR. NATO túto informáciu odmietlo komentovať, nakoľko sa nejedná o oficiálny dokument Aliancie.

Celý príspevok 17.07.2019

Merrill Lynch manipulovala trh s drahými kovmi

goldglobe

Merrill Lynch prichytená kriminálne manipulujúc trh s drahými kovmi počas uplynulých šiestich rokov. Zamestnanci MLCI podvádzali ostatných obchodníkov na "precious metals futures market" tým, že na trh podsúvali falošné a klamlivé informácie.

Celý príspevok 26.06.2019

"The world is governed by very different personages from what is imagined by those who are not behind the scenes." Benjamin Disraeli, former British Prime Minister

"“World events do not occur by accident. They are made to happen...most of them are staged and managed by those who hold the purse strings." Denis Healey, former British Defence Minister."

"Who controls the food supply controls the people; who controls the energy can control whole continents; who controls money can control the world". Henry Kissinger