Rothschildovci - majetok $2 bilióny?

blue

Podľa niektorých zdrojov sa majetok tejto dynastie odhaduje na US$2 bilióny, čo je 5-krát viac ako spoločný majetok ôsmich najbohatších miliardárov, resp. majetok 75% populácie našej planéty.

Celý príspevok 22.01.2017

Je Deutsche Banks skutočne na tom najhoršie?

blue

Je Deutsche Bank (nasledované HSBC a Credit Suisse) vo svete skutočne najviac systematicky najnebezpečnejšia, ako to v lete uviedol MMF? Dve americké banky, JPM a C sú na tom avšak ešte o čosi horšie.

Celý príspevok 24.11.2016

Investičný stratég predpokladá ekonomický kolaps

blue

Nie je otázkou "či" finančné trhy a US ekonomika postihne kolaps, ale otázkou je len "kedy". Investičný stratég predpokladá začiatok v roku 2018.

Celý príspevok 02.11.2016

Vysoký britský generál varuje pred jadrovou vojnou

blue

Gen. Sir Richard Shirreff varuje, že NATO môže čeliť jadrovému stretu s Ruskom v Európe a USA sú technicky už s Ruskom vo vojne. Po jadrovom útoku by sa skončil život, ako sme ho doposiaľ poznali.

Celý príspevok 23.10.2016

Pokuta za manipuláciu ceny striebra

goldglobe

Deutsche Bank súhlasila zaplatiť pokutu vo výške $38 miliónov za to, že v spojení s inými bankami manipulovala cenu striebra... na náklady investorov. Takže konšpirácie o manipulácii cien PMs nie sú až tak nepravdivé...

Celý príspevok 18.10.2016

Potápa sa Deutsche Bank?

blue

Deutsche Bank nedostane vraj pomoc z ECB. Siahne na úspory svojich klientov, ako tomu bolo na Cypre? V prípade, že by sa banka dostala do krízy, spustí sa veľké finančné tsunami, ktorej neuniknú ani USA.

Celý príspevok 29.09.2016

EÚ banky sa pripravujú na nukleárnu zimu

blue

Zdroj z jednej z hlavých investičných bánk pod rúškom anonymity uviedol, že firmy poskytujúce finančné služby vypracovali stratégiu pre najhorší scenár, ktorý by mohol nastať koncom tohto roka.

Celý príspevok 30.08.2016

Trhy pred korekciou?

blue

DJI v júli na maxime, Fear and Greed indikátor silne býčí, VIX na dne, avšak "Insiders" akcie odpredávajú. To všetko indikuje, že trhy stoja pred väčšou korekciou.

Celý príspevok 29.07.2016

"The world is governed by very different personages from what is imagined by those who are not behind the scenes." Benjamin Disraeli, former British Prime Minister

"“World events do not occur by accident. They are made to happen...most of them are staged and managed by those who hold the purse strings." Denis Healey, former British Defence Minister."

"Who controls the food supply controls the people; who controls the energy can control whole continents; who controls money can control the world". Henry Kissinger