Dopyt po striebre v Indii porastie

goldglobe

Dopyt po striebre v Inddi sa v budúcich rokoch zvýši. Dôvodom je ekonomický rast, vyššie mzdy a relatívne nízka cena striebra. Taktiež podporou nákupu bude jednorázový vládny príspevok farmárom vo forme hotovosti (cca US$29).

Celý príspevok 21.03.2019

Rumunsko chce repatriovať svoje zlato

goldglobe

Rumunsko je poslednou krajinou, ktorá chce repatriovať svoje zlato zo zahraničia. Navrhnutý zákon má umožňovať uskladnenie len 5% zlata v zahraničí.

Celý príspevok 04.03.2019

Ostrov vraj sedí na $58 mld. medi a zlata

goldglobe

Podľa ťažobnej spoločnosti BCL je v Panguna bani asi 5,3 mil. ton medi a 19,3 mil. uncí zlata v hodnote asi US$58 mld. Problémom k ťažbe je len legislatíva a poskytnutie práva na ťažbu novej spoločnosti.

Celý príspevok 18.02.2019

Zlato sú reálne peniaze

goldglobe

Zlato sú peniaze,ostatné je len kredit. Vedeli to už aj naši predkovia.

Celý príspevok 08.02.2019

Bitcoin-oví investori sa obracajú k zlatu

goldglobe

Cena zlata za posledné obdobi vzrastá. Jedným dôvodom múže byť aj to, že bitcoin-oví investori radšej vložia svoje peniaze do žltého kovu.

Celý príspevok 31.01.2019

Miliardár po prvý krát investoval do zlata

goldglobe

77-ročný miliardár Sam Zell po prvý krát v živote nakupoval zlato. Ako uviedol, zlato je dobrý hedž a nakoľko sa ponuka na trhoch zmenšuje, može to mať v budúcnosti vplyv na jeho cenu.

Celý príspevok 25.01.2019

Cena paládia dosiahla rekord

goldglobe

Cena paládia dosiahla rokordnú hodnotu US$1366,50/oz. Dôvodom je deficit ponuky na trhoch.

Celý príspevok 17.01.2019

Ďalší dôvod na nákup zlata

goldglobe

Veľké ťažobné spoločnosti redukovali rozpočty na ťažbu a v 2016 rozpočty dosiahli 11-ročné minimum. Mnohé tieto spoločnosti ďalej investovali $16 mld., aby zvýšili svoje zlaté rezervy.

Celý príspevok 15.01.2019

<< Prvá < Predchádzajúca [1 / 59] Ďalšia > Posledná >>

"Gold is the money of kings; silver is the money of gentlemen; barter is the money of peasants; but debt is the money of slaves."  Norm Franz

   "In the absence of the gold standard, there is no way to protect savings from confiscation through  inflation. There is no safe store of value." Alan Greenspan

"Economic crises have been produced by us for the goyim by no other means than the withdrawal of money from circulation."  Protocols of Zion - 20

[Most Recent Quotes from www.kitco.com][Most Recent Quotes from www.kitco.com]