Vojenské bunkre ako útočisko pre fyzické zlato miliardárov

goldglobe

Staré tajné vojenské bunkre vo Švajčiarsku slúžia ako alternatíva k bankových sejfom - bohatí miliardári si v nich bezpečne ochraňujú svoje fyzické zlato. Spoločnosti, ktoré prevádzkujú tieto staré "sejfy" nie sú povinné podávať správy švajčiarskemu Úradu pre boj s praním špinavých peňazí.

Celý príspevok 02.10.2016

Afrika má najväčšie in-situ zásoby zlata

goldglobe

Štúdia vypracovaná SNL Metals and Mining ukazuje, že Afrika má najväčšie in-situ zásoby zlata. Hodnota sa odhaduje na $1,48 bilióna.

Celý príspevok 27.09.2016

Kde nájsť svetové poklady

goldglobe

Grafika znázorňuje miesta, kde sa našli najväčšie zlaté a strieborné poklady a tie, ktoré sú známe, ale doposiaľ sa ich nájsť nepodarilo.

Celý príspevok 23.09.2016

Indický trh so zlatom - infografika

goldglobe

Indický trh so zlatom je jeden z najväčších na svete; v krajine sa privátne vlastní 23 tisíc ton zlata. Infografika poskytuje zaujímavý pohľad na niektoré jeho skutočnosti.

Celý príspevok 18.09.2016

Čínske zlaté tehličky

goldglobe

Čínske zlaté rafinérky sú buď vlastnené alebo pridružené k veľým ťažobným spoločnostiam. Na nete je prístupných len málo informácií o ich produktoch. Ponúkame zopár obrázkov z ich ponuky.

Celý príspevok 11.09.2016

Zlatá olympijská medaila nemá takmer žiadne zlato

goldglobe

Olympijské hry 2016 v Riu už presiahli rozpočet o 51% a celková suma sa predpokladá niekde okolo 4,6mld. USD. Usporiadatelia sa snažia znižiť náklady a to aj za cenu šetrenia na medajlách. Zlatá medajla o váhe 500g obsahuje len 1,2% zlata; 98,8% je striebro. Strieborná je 100% striebro.

Celý príspevok 19.08.2016

Shanghai Gold Exchange - infografika

goldglobe

Zaujímavosti a fakty z najväčšieho trhu v obchodovaní s fyzickým zlatom. SGE má 18,3 milióna zákazníkov a v minulom roku objem obchodov bol 17 tis. ton.

Celý príspevok 16.08.2016

31 faktov o zlate - infografika

goldglobe

Lásku k zlatu prejavovali ľudia už od nepamäti a zlato sa stalo symbolom bohatstva a spoločenského postavenia. Okrem toho ľudia stále vynachádzajú o.i. aj nové technické využitia žltého kovu čo mu pridáva na jeho rastúcej dôležitosti.

Celý príspevok 03.08.2016

"Gold is the money of kings; silver is the money of gentlemen; barter is the money of peasants; but debt is the money of slaves."  Norm Franz

   "In the absence of the gold standard, there is no way to protect savings from confiscation through  inflation. There is no safe store of value." Alan Greenspan

"Economic crises have been produced by us for the goyim by no other means than the withdrawal of money from circulation."  Protocols of Zion - 20

[Most Recent Quotes from www.kitco.com][Most Recent Quotes from www.kitco.com]