Strach manipuluje cenu zlata

Zlato a striebro je skutočná hodnota, kdežto papierové peniaze sú len jej náhradou. Je len otázkou času, kedy sa ľudstvo opätovne obráti k reálnym hodnotám.

Celý príspevok 22.04.2009

Cena zlata sa pravdepodobne zotaví

Vyberanie ziskov je jedným z faktorov, prečo cena zlata v súčasnosti klesá. Akonáhle sa ukončí obdobie korekcie (otázne je kedy...), cena opätovne prudko vzrastie. Naviac sa v globále očakáva inflácia, čo bude len podporným prvkom pre vzostup jeho ceny.

Celý príspevok 22.04.2009

ZLATO by mohlo dosiahnúť $1500

Stenčujúca ponuka žltého kovu na svetových troch by mohola vyniesť jeho cenu k úrovni $1500.

Celý príspevok 21.04.2009

Odpredá MMF zlato Číny a Indie?

Čína a India môžu vyvíjať nátlak na MMF, aby odpredal ich zlaté rezervy. Peniaze by sa použili na získanie likvidity a splatenie časti dlhov.

Celý príspevok 21.04.2009

Manipulácia striebra a JPM

Zopár tvrdení, s ktorými sa dá stotožniť. Akonáhle sa manipulácia skončí, cena striebra to dostatočne odrazí. Nehovoriac o tom, že striebro ako drahý kov je jedným z bezpečnejších aktív v časoch krízy.

Celý príspevok 20.04.2009

Zlatý alebo medený štandard?

Všetci vidia zlatý štandard ako potenciálny základ pre novú globálnu menu. A čo ak sa určí iný kov a bude napr. medený štandard namiesto zlatého?

Celý príspevok 20.04.2009

Zlato s trendom ropy?

Miliardár J. Rogers verí, že MMF (IMF) začne s odpredajom časti svojich zlatých rezerv, čo spôsobí zvýšenie ponuky na trhoch. Padne cena zlata? Môže zlato nasledovať trend vývoja ceny ropy v období 06/08-12/08?

Celý príspevok 14.04.2009

Najlepšou investíciou všetkých dôb je zlato

Zlato si počas svojej existencie stále udržiavalo určítú hodnotu. Nikdy sa z trhov nevytratilo ako tomu bolo v prípade papierových peňazí.

Celý príspevok 08.04.2009

"Gold is the money of kings; silver is the money of gentlemen; barter is the money of peasants; but debt is the money of slaves."  Norm Franz

   "In the absence of the gold standard, there is no way to protect savings from confiscation through  inflation. There is no safe store of value." Alan Greenspan

"Economic crises have been produced by us for the goyim by no other means than the withdrawal of money from circulation."  Protocols of Zion - 20

[Most Recent Quotes from www.kitco.com][Most Recent Quotes from www.kitco.com]