Poklesne cena zlata pod $800?

Pred nami by mal byť výraznejší pokles ceny zlata. Ako hlboko padne? Minimálne vraj k hranici $800/oz.

Celý príspevok 07.04.2009

Striebro je zatiaľ ešte lacné

Ak vezmeme do úvahy všetky investičné aspekty, tak striebro je ešte stále lacné. Kto očakáva určitý "spike", pravdepodobne si bude musieť zopár rokov ešte počkať. Avšak určite sa dočkajú.

Celý príspevok 02.04.2009

Najlepším liekom na recesiu je zlato

Globálna finančná kríza spôsobila, že zlato opätovne priťahuje pozornosť stále väčšieho počtu ľudí. Zlato je jediným bezpečným útočiskom v prípade, ak papierové peniaze zlyhajú.

Celý príspevok 01.04.2009

Prejavuje sa nedostatok striebra?

Ak súčasné indikácie nedostatku ponuky striebra sú blízko k realite, potom cena bieleho kovu by to mala veľmi rýchlo začať odrážať. Hoci takýchto indikácií tu bolo už niekoľko, podľa nás aj bez ich doterajšieho napĺnenia sú založené na reálnom základe. Všetko je to už asi len otázkou "final countdown".

Celý príspevok 18.03.2009

Ktorým smerom sa vyberie zlato?

Zmeškala sa príležitosť nákupu zlata za nižšie ceny, alebo ešte príde príležitosť k nákupu za "dobrú cenu"? My tvrdíme, že ešte bude, avšak posledná (nebola by, ak by sa teraz začala náhla devalvácia silných mien)!

Celý príspevok 16.03.2009

Striebro na $25 koncom 2009

Vyšší dopyt a nižšia ponuka, ako aj ekonomická kríza by mali striebru v roku 2009 zabezpečiť lepšie zhodnotenie ako zlatu. Cena striebra v porovnaní so zlatom je pre mnohých aj naďalej viac prijateľnejšia, preto sa budú orientovať práve na tento kov.

Celý príspevok 12.03.2009

Radšej zlato v skrini ako peniaze v matraci

Ľudia pred strachom o úspory nakupujú zlato. 100oz tehly za US$100 000,- nie sú už žiadnou zriedkavosťou. Avšak nebude dlho trvať, keď nastane doba, že bude peňazí, avšak zlata na predaj už tak veľa nebude.

Celý príspevok 09.03.2009

Sezónny výkon zlata

Priemer za obdobie rokov 1970 - 2007. Takže marec by pre zlato mal byť asi negatívny.

Celý príspevok 24.02.2009

"Gold is the money of kings; silver is the money of gentlemen; barter is the money of peasants; but debt is the money of slaves."  Norm Franz

   "In the absence of the gold standard, there is no way to protect savings from confiscation through  inflation. There is no safe store of value." Alan Greenspan

"Economic crises have been produced by us for the goyim by no other means than the withdrawal of money from circulation."  Protocols of Zion - 20

[Most Recent Quotes from www.kitco.com][Most Recent Quotes from www.kitco.com]