MorganChase a striebro

Hoci trh s fyzickým striebrom je pod rastúcim tlakom, MorganChase, jeden zo silných hráčov s papierovým striebrom usiluje o to, aby cena striebra veľmi nevzrástla. Dôvod? FED si to pravdepodobne neželá.

Celý príspevok 27.08.2009

US$50 za uncu striebra

V súčasnom období (v porovnaní s koncom minulého stroročia) je v globále menej striebra pre investičný a priemyselný dopyt, avšak väčší počet ľudí, ktorí sú ochotní do tohto kovu investovať.

Celý príspevok 25.08.2009

Najrýdzejšie zlaté mince - .99999

Doposiaľ sme obvykle hovorili o minciach s čistotu zlata 99.99% (alebo 9999). Kanada ponúka mincu s najčistejšiou rýdzosťou zlata 99.999%.

Celý príspevok 17.08.2009

Zlato ako nová globálna mena

Cena zlata sa od začiatku milénia do súčasnosti takmer strojnásobila, čo nám indikuje prichádzajúce ekonomické problémy. Zostane na konci tejto éry opätovne len zlato ako plnohodnotná globálna mena?

Celý príspevok 11.08.2009

Dopyt po zlate vzrastá

Investície do zlata sa v UK za druhý štvrťrok 2009 oproti tomu istému obdobiu v 2008 zdvojnásobili. Investori nakupujú zlato ako bezpečné útočisko pre horšie ekonomické časy a taktiež predpokladajú, že cena žltého kovu z dlhodobého hľadiska dosiahne US$2000/oz.

Celý príspevok 07.08.2009

Výhody a nevýhody investovania do zlata

Pokiaľ chce investor často obchodovať so zlatom, tak papierové zlato je výhodnejšie. Avšak pokiaľ svoju investíciu považuje za dlhodobú a akúsi zábezpeku pre horšie časy, tak jednoznačne fyzické zlato.

Celý príspevok 06.08.2009

Obdobie slabšieho výkonu zlata?

Cena zlata by v nasledujúcich týždňoch mala mať postranný výkon, event. zaznamenať slabý pokles a následne opätovne vzrásť. Takže nastáva čas, kedy každý investor ktorý zmýšľa investovať do PMs by mal mať už pripravený svoj investičný zámer.

Celý príspevok 30.07.2009

Čína ponúka prvé investičné striebro

Čína po prvý krát predstavila svoje vlastné investičné striebro, ktoré ponúka pre široké spektrum individuálnych investorov. Podľa analytikov je to rozumný ťah, nakoľko cena striebra je stále podhodnotená a do budúcnosti je striebro výhodnou investíciou.

Celý príspevok 28.07.2009

"Gold is the money of kings; silver is the money of gentlemen; barter is the money of peasants; but debt is the money of slaves."  Norm Franz

   "In the absence of the gold standard, there is no way to protect savings from confiscation through  inflation. There is no safe store of value." Alan Greenspan

"Economic crises have been produced by us for the goyim by no other means than the withdrawal of money from circulation."  Protocols of Zion - 20

[Most Recent Quotes from www.kitco.com][Most Recent Quotes from www.kitco.com]