Blíži sa koniec manipulácie ceny striebra?

S postupom času si stále viac ľudí uvedomuje znížujuce sa množstvo striebra vo svete. V súčasnosti sa pravdepodobne približuje medzník, kedy sa po 25 rokoch asi skončí manipulácia jeho ceny. Takže investícia do tohto kovu v tejto etape by sa v budúcnosti mala vrátiť niekoľkonásobne.

Celý príspevok 24.06.2009

Zlatá horúčka pokračuje

Zlatá horúčka sa v minulosti začínala tak, že niekto zazrel na dne potoka niečo ligotavé. Okamžite sa začali schádzať chlapi vo veľkých klobúkoch a s miskami na ryžovanie. Niektorí z nich zbohatli, iní sa zase dali na špekulácie.

Celý príspevok 23.06.2009

Zelená pre MMF k odpredaju 400 ton zlata

Americkí členovia rady MMF dostali zelenú od US kongresu, aby súhlasili s odpredajom 400 ton zlata. MMF chce odpredať zlato, aby získal likviditu pre rozvojové a chudobnée krajiny. Zaujímavé bude sledovať výkon ceny žltého kovu, ak MMF zlato príde na trh.

Celý príspevok 22.06.2009

Z histórie striebra

Asi pred 5000 rokmi začalo ľudstvo proces extrahovania drahých kovovo zo zeminy. Prvé známe sofistikované spracovanie striebra sa datuje do r. 2500 p.n.l. a je spojené s kmeňom zvaným „Čaldéni“ (Chaldeans).

Celý príspevok 19.06.2009

AgAu City

Gold! Gold! Gold! Gold! Bright and yellow, hard and cold. Molten, graven, hammered and rolled, Heavy to get and light to hold, Hoarded, bartered, bought and sold, Stolen, borrowed, squandered, doled, Spurned by young, but hung by old. To the verge of a church yard mold;

Celý príspevok 18.06.2009

Striebro je stále v kurze

Dlhodobé vyhliadky pre drahé kovy sú stále pozitívne. Striebro ako priemyselný tak aj drahý kov má obzvlášť perspektívnu budúcnosť. Avšak pozor na fluktuáciu ceny. Niekedy jej pohyb môže investorov až zamraziť.

Celý príspevok 16.06.2009

Nastane odpredaj striebra?

Je možné, že v nasledujúcom období silní hráči začnú s odpredajom striebra a týmto krokom primäjú fondy k odpredaju svojich dlhých pozícií. Ak to nastane, pre malých investorov to bude dobrá príležitosť k nákupu. Možno jedna z posledných.

Celý príspevok 10.06.2009

Ruský rubeľ z paládia?

Ak by Rusko začalo raziť 1-rublovky z paládia, pravdepodobne by ruská mena značne posilnila. Otázne je, či by tieto mince neboli skôr ako numizmatická rarita vs. bežne používané platidlo.

Celý príspevok 07.06.2009

"Gold is the money of kings; silver is the money of gentlemen; barter is the money of peasants; but debt is the money of slaves."  Norm Franz

   "In the absence of the gold standard, there is no way to protect savings from confiscation through  inflation. There is no safe store of value." Alan Greenspan

"Economic crises have been produced by us for the goyim by no other means than the withdrawal of money from circulation."  Protocols of Zion - 20

[Most Recent Quotes from www.kitco.com][Most Recent Quotes from www.kitco.com]