Zlato priťahuje stále viac ľudí

V prvom štvrťroku 2009 sa zvýšil záujem o žltý kov takmer o 38% oproti rovnakému obdobiu minulého roku. Kríza a hmlisté ekonomické vyhliadky do budúcnosti mali na tom hlavný podiel.

Celý príspevok 22.05.2009

Tri dôvody pre zlato

Tri hlavné dôvody prečo by každý investor/človek mal vlastniť zlato: bezpečná investícia, likvidita a diverzifikácia.

Celý príspevok 20.05.2009

Bude mať striebro májové rally?

Obvykle v máji má striebro pozitívny výkon. Pokiaľ sa v súčasnosti neklesne pod úroveň $13.42 za uncu, strieborní "býci" sa v druhej polovici mája budú môcť usmievať.

Celý príspevok 19.05.2009

Striebro naberá štatút investičného kovu

Striebro konečne začína získavať šatút viac investičného ako priemyselného kovu. A v prípade akejkoľvek veľkej geopolitickej krízy sa populácia vzhľadom na jeho nižšiu cenu viac bude prikláňať k tomuto kovu.

Celý príspevok 15.05.2009

Think-Tank favorizuje zlato

Think-Tank z RPG Foundation ako dlhodobú investíciu favorizuje zlato. Aj keď súčasná ponuka na trhu je dostatočná, v budúcnosti to bude vyzerať inak. Krátkodobo, vzhľadom na dostatok ponuky, môže cena žltého kovu aj poklesnúť.

Celý príspevok 15.05.2009

Investícia do striebra je stále výzvou

Pre striebro sa horizontom dlhodobej investície rozumie minimálne obdobie piatich rokov. Takže závery, či investícia do striebra bola výhodná alebo nie, by bolo rozumné robiť za posledných 5 rokov.

Celý príspevok 07.05.2009

Striebro môže zhodnocovať rýchlejšie ako zlato

Predpokladá sa, že z dôvodu globálneho zvýšovania množstva peňazí v obehu, cena zlata v budúcnosti vzrastie. Ak cena žltého kovu začne rýchlo zhodnocovať, tak cena bieleho kovu potom zhodnotí minimálne dvojnásobne rýchlejšie.

Celý príspevok 05.05.2009

Zlato môže poklesnúť pod $700

IMF sa usiluje získať súhlas všetkých zainteresovaných k odpredaju 403 ton zlata. V prípade, že ho získa a začne s odpredajom, zlato môže poklesnúť pod $700/oz, tvrdí miliardár Jim Rogers.

Celý príspevok 04.05.2009

"Gold is the money of kings; silver is the money of gentlemen; barter is the money of peasants; but debt is the money of slaves."  Norm Franz

   "In the absence of the gold standard, there is no way to protect savings from confiscation through  inflation. There is no safe store of value." Alan Greenspan

"Economic crises have been produced by us for the goyim by no other means than the withdrawal of money from circulation."  Protocols of Zion - 20

[Most Recent Quotes from www.kitco.com][Most Recent Quotes from www.kitco.com]