EUR vs SKK - technický pohľad

Koruna dosiahla očakávanú úroveň 33,90 a tým vyplnila vzniknutú medzeru. Aký vývoj môžeme očakávať v ďalšom období?

Po dosiahnutí úrovne 33,90 nastal pokles a zároveň sa prerazila krátkodobá stúpajúca trendová podpora (čo nie je pozitívne znamenie).  Strednodobá klesajúca trendová čiara pôsobí stále ako rezistencia.


Pri pohľade na týždňový Candlesticks graf je vidieť, že minulý týždeň bola vytvorená formácia SHOOTING STAR, čo je obvykle predzvesťou nasledovného poklesu. Z uvedeného dôvodu nie je veľa dôvodov pre optimizmu v kempe držiteľov EUR. Pozitívne je, že hodnota sa udržuje tesne nad 10 MA. Ak sa táto úroveň prelomí (počítame s možnosťou už v nasledujúcom týždni), koruna bude pokračovať v posilňovaní.


Otázne je, či sa EUR dostane ešte nad úroveň 34,00 (resp. 34,20-34,30) v nasledujúcich 2-3 mesiacoch....


Charakteristika formácie „SHOOTING STAR“.

The Shooting Star is a bearish reversal pattern that forms after an advance and in the star position, hence its name. A Shooting Star can mark a potential trend reversal or resistance level. The candlestick forms when prices gap higher on the open, advance during the session and close well off their highs. The resulting candlestick has a long upper shadow and small black or white body. After a large advance (the upper shadow), the ability of the bears to force prices down raises the yellow flag. To indicate a substantial reversal, the upper shadow should relatively long and at least 2 times the length of the body. Bearish confirmation is required after the Shooting Star and can take the form of a gap down or long black candlestick on heavy volume.

6 hod graf
EUR vs SKK  - Daily

Denný
Týždenný graf

EUR vs SKK

Source: G-Vision

06.05.2007