EUR vs USD - technický pohľad (10)

EUR voči USD na chvíľu posilnilo, ale nad rezistenciou sa dlho neudržalo.

Pri pohľade na denný graf je viditeľný pohyb hodnoty v úzkom pásme, 1,25-1,30. Hoci sa v minulom týždni hodnota dostala nad 1,30, udržanie sa nad ňou nebolo úspešné. Tak ako v septembri, tak aj teraz v novembri sa hodnota opätovne dostala až k hornej hranici BB, ....a z toho dôvodu môžme špekulovať, že ďalší pohyb bude už smerom nadol, min. k 1,25. Predpokládame, že v nasledujúcich dňoch by sa mala prelomiť aj táto hranica a vytvoriť nové minimum. Obchodovanie v pondelok a utorok nám napovie viac...


V prípade prelomenia hornej rezistencie pri 1,30 je predpoklad dosiahnutia úrovne medzi 1,32-1,33, kde sa očakáva ďalšia silná trendová rezistencia.

EUR vs USD

A deepening global recession should continue to boost demand for the dollar next week as investors unload stocks, commodities and other risky assets to park their money in the relative safety of the US currency.


The dollar stands to gain, he said, because those who bet heavily against it in recent years when credit was easy to come by and the global economy was growing by leaps and bounds are now being forced to exit those positions and buy it back.


"The dollar is about demand, not strength. It's a pain trade that's resulted from all the various ways people have been short dollars for the last six or seven years," said Tom Fitzpatrick, chief technical analyst at CitiFX in New York.


29.11.2008