EUR vs USD - technický pohľad (11)

EUR voči USD sa dostalo na kritickú úroveň 1,30, ktorá za posledných niekoľko týždňov slúžila ako rezistencia.

Hoci sme nepredpokládali dosiahnutie tejto úrovne tak skoro, jej prekonanie bude signálom k postupu k 1,33, kde je silná trendová rezistencia (2). Slabšia rezistencia (bod 1) už bola prekonaná. Pri pohľade na dňový graf je viditeľné, že technické indikátory sú pozitívne naladené, takže potenciálne je tu možnosť na prelomenie 1,30 a dosiahnutie 1,33.


Pri analýze USD Indexu minulý týždeň sme predpokládali posilňovanie USD resp. oslabovanie EUR a pokles hodnoty na 1,25. Opak je zatiaľ realitou hoci pri TA USD Indexu 50MA je ešte stále akousi podporou. Pre dolár je pozitívne to, že EUR sa stále pohybuje v rozmedzí kanála (hoci je na jeho hornej hranici).


V tomto okamžiku je ťažko určiť, akým smerom sa v nasledujúcich zopár dňoch bude EUR oproti USD vyvíjať. Po dosiahnutí kritickej úrovne tu určite bude určitá konsolidácia. Podľa nás ak padne 50MA pri USD Indexe, ideme s EUR na 1,33. Pokiaľ sa bude hodnota pohybovať tesne nad ňou, predpokládame jej udržanie a následne posilňovanie USD. Avšak (vyhliadkovo) aj naďalej zostávame s teóriou poklesu EUR na 1,19, čo by malo vyniesť USD Index na 91-92.


Zároveň je potrebné sledovať ako zlato, tak aj DJI (ktorý je takisto na dôležitom rázcestí a ak pôjde hore, USD by mal podľa všetkého ísť smerom na juh).

EUR vs USD

09.12.2008