Éra AI začala

blue

B. Gates verí, že nástroje umelej inteligencie na generovanie jazykov OpenAI budú v popredí ďalšej technologickej revolúcie. Pokrok v ChatGPT od OpenAI komentoval:„Vývoj AI je rovnako zásadný ako vytvorenie mikroprocesora, osobného počítača, internetu a mobilného telefónu,“ povedal. "Zmení spôsob, akým ľudia pracujú, učia sa, cestujú, získavajú zdravotnú starostlivosť a komunikujú medzi sebou."

Celý príspevok 22.03.2023

Najbohatší ľudia planéty v 2023

blue

Zaujímavá infografika znázorňujúca najbohatších ľudí na našej planéte v tomto roku. Vedie Francúz Bernard Arnault, CEO LVMH

Celý príspevok 20.03.2023

FED môže do systému dodať $2 bilióny

blue

JPMorgan Chase & Co. odhaduje, že dodatočné financovanie z nového bankového zabezpečovacieho programu centrálnej banky USA by mohlo zvýšiť likviditu maximálne na 2 bilióny USD. "Je pravdepodobné, že využitie programu Bank Term Funding Program Fedu bude veľké," uviedli stratégovia JP Morgan.

Celý príspevok 17.03.2023

Minimálne mzdy

blue

Zaujímavá infografika znázorňujúca minimálne mzdy v jednotlivých krajinách sveta.

Celý príspevok 17.03.2023

Kolaps banky

blue

Silicon Valley Banka dodržiavala presne to, čo nariadenie odporúčalo. Druhému najväčšiemu kolapsu banky v novodobej histórii sa dalo zabrániť. Teraz je dopad príliš veľký a riziko nákazy sa ťažko meria.

Celý príspevok 13.03.2023

Nákup ruských fosílnych palív

blue

Zaujímavá infografika znázorňujúca krajiny, ktoré od invázie na UKR najviac nakupujú ruské fosílne palivá.

Celý príspevok 06.03.2023

Najdrahšie mestá na život

blue

Zaujímavá infografika znázorňujúca najdrahšie a najlacnejšie mestá na život. Singapore, New York, Tel Aviv vs Colombo, Bangalote, Algiers.

Celý príspevok 03.03.2023

Na ceste k EV

blue

Škandinávske krajiny sú svetovými lídrami v predaji EV podľa podielu na trhu. Napríklad v Nórsku tvoria elektromobily 86 % predaja nových áut a to najmä vďaka daňovým stimulom a dotáciám. Krajina si stanovila za cieľ, že do roku 2025 budú všetky nové autá predávať s nulovými emisiami.

Celý príspevok 02.03.2023

<< Prvá < Predchádzajúca [1 / 168] Ďalšia > Posledná >>

The only mistake in life is the lesson not learned

   "You can deceive some of the people all the time, and all the people some of the time, but you cannot deceive all the people all the time." Abraham Lincoln

"The activities of the ruling elite in controlling population must be kept secret. "  Plato

"We will have a world government whether you like it or not. The only question is whether that government will be achieved by conquest or consent."  Paul Warburg, February 17, 1950