Kto vlastní americký dlh

blue

Zaujímavá infografika znázorňujúca krajiny, ktoré najviac vlastnia americký dlh. Japonsko je s cca 19% na čele, následuje Čína s takmer 18%, tretie je UK atď.

Celý príspevok 03.06.2020

Covid sa správa ako HIV

blue

Podľa čínskej štúdie sa koronavírus správa ako HIV. Používa takú istú stratégiu, aby sa vyhol útoku ľudského imunitného systému.

Celý príspevok 28.05.2020

Krajiny a technológia rozpoznávania tváre

blue

Na štátnej úrovni sa používajú technológie rozpoznávania tváre ako kľúčový prvok hromadného sledovania. Vizualizácia ukazuje, v ktorých krajinách je to povolené a kde nie.

Celý príspevok 27.05.2020

Krajiny najviac odkázané na turizmus

blue

Zaujímavá infografika znázorňujúca krajiny, ktoré sú najviac odkázané na turizmus. Na prvých miestach sú samozrejme ostrovné krajiny karibskej oblasti.

Celý príspevok 26.05.2020

Marihuana proti Covidu

blue

Podľa niektorých vedcov môžu vybrané druhy marihuany byť nápomocné v boji s koronavirusom. Prvé výsledky sú prekvapivé a vraj celkom sľubné.

Celý príspevok 22.05.2020

Vírus pravdepodobne mutuje

blue

Podľa najnovších poznatkov z Číny sa vírus pravdepodobne mení neznámym spôsobom, čo v dôsledku skomplikuje úsilie jeho potlačenia resp. zničenia.

Denné úmrtia v globále

blue

Zaujímavá infografika znázorňujúca počty a dôvody denných úmrtí v globále. Denne zomrie asi 150 tisíc ľudí, najviac na kardiovaskulárne ochorenia.

Celý príspevok 19.05.2020

Druhá vlna koronavírusu zasiahne Európu na podzim

blue

Podľa WHO druhá, ešte smrteľnejšia vlna koronavírusu zasiahne Európu na podzim, kedy sa obvykle vyskytujú iné infekčné ochorenia.

Celý príspevok 18.05.2020

<< Prvá < Predchádzajúca [1 / 135] Ďalšia > Posledná >>

   "You can deceive some of the people all the time, and all the people some of the time, but you cannot deceive all the people all the time." Abraham Lincoln

"The activities of the ruling elite in controlling population must be kept secret. "  Plato

"We will have a world government whether you like it or not. The only question is whether that government will be achieved by conquest or consent."  Paul Warburg, February 17, 1950