Pôda a farmárstvo - pozitívna budúcnosť

Miliardár J. Rogers opätovne zdôrazňuje investovať do pôdy a potravinových komodít. Inflácia v budúcnosti zdvihne ich ceny a ten, kto bude čiastočne sebestačný, bude vo výhode.

Celý príspevok 04.03.2009

Máme nedostatok vitamínu D

Po finančnej kríze prichádza ďalšia kríza - vitamínová. Vedci zistili, že sa v populácii rozmáha nedostatok vitamínu D. Odporúča sa, aby sa obzvlášť tehotné ženy v prvom trimestri nechali otestovať na D-éčko.

Celý príspevok 04.03.2009

Nová železná opona - ekonomická

Rozdelí nová železná opona Európsku Úniu na chodobných a bohatých?

Celý príspevok 03.03.2009

Inflácia na ceste

Takto to vidí W. Buffett. Takže ceny komodít opätovne porastú. A razantne!

Celý príspevok 03.03.2009

Bezpečnostné zložky štátov sa pripravujú

Bezpečnostné zložky mnohých štátov sa v tichosti pripravujú na zvládanie nepokojov (dôsledkom ekonomickej krízy), ktorých potenciálny vrchol sa očakáva v lete tohto roku.

Celý príspevok 02.03.2009

Členovia EP asi zarábajú málo

Aj niektorým členom Európskeho parlamentu sa vidí "málo", koľko dostávajú na výplatnú pásku za "ťažkú a nevyhnutne dôležitú prácu". A preto si musia rôznymi nelegálnymi praktikami prilepšovať...

Celý príspevok 28.02.2009

Finančná kríza a bankový systém

GBR, IRL, DEN a SWI majú asi najbližšie k znárodneniu svojich bánk. Delia ich v tom len 3%! (mimochodom ak by sa začalo so znárodňovaním bánk, strategické podniky by ich neskôr určite následovali. Všetko pod jednou kontrolou)!

Celý príspevok 27.02.2009

Kríza bude horšia ako v 1930

Globálna kríza ešte nevyvrcholila a skutočné problémy nás ešte len čakajú. Bude to vraj horšie ako v 30-tych rokoch minulého storočia.

Celý príspevok 27.02.2009

   "You can deceive some of the people all the time, and all the people some of the time, but you cannot deceive all the people all the time." Abraham Lincoln

"The activities of the ruling elite in controlling population must be kept secret. "  Plato

"We will have a world government whether you like it or not. The only question is whether that government will be achieved by conquest or consent."  Paul Warburg, February 17, 1950