Úverová kríza

Ilustračne veľmi výstižne znázornený celý priebeh úverovej krízy. Stačilo by už len dodať mená "tých, čo sú na vrchole tejto pyramídy" a bolo by to všetkým veľmi jasné. Avšak to sa nikto verejne neodváži!

Celý príspevok 10.03.2009

10 pravidiel pre obchodovanie

Desať všeobecných pravidiel pre obchodovanie na burzách. Hoci niektoré vyzerajú jednoducho, v reále je ich niekedy ťažko identifikovať (event. aj dodržiavať).

Celý príspevok 06.03.2009

Brzezinski varuje pred nepokojmi

Občianske nepokoje sa v USA budú vyhrocovať, pokiaľ sa ekonomická kríza bude naďalej prehĺbovať; varuje jeden z najuznávanejších globálnych think-tankov Z. Brzezinski. A ak to verejne hovorí on, nemôže sa to už brať na ľahkú váhu. Samozrejme to isté platí aj pre Európu.

Celý príspevok 05.03.2009

Pôda a farmárstvo - pozitívna budúcnosť

Miliardár J. Rogers opätovne zdôrazňuje investovať do pôdy a potravinových komodít. Inflácia v budúcnosti zdvihne ich ceny a ten, kto bude čiastočne sebestačný, bude vo výhode.

Celý príspevok 04.03.2009

Máme nedostatok vitamínu D

Po finančnej kríze prichádza ďalšia kríza - vitamínová. Vedci zistili, že sa v populácii rozmáha nedostatok vitamínu D. Odporúča sa, aby sa obzvlášť tehotné ženy v prvom trimestri nechali otestovať na D-éčko.

Celý príspevok 04.03.2009

Nová železná opona - ekonomická

Rozdelí nová železná opona Európsku Úniu na chodobných a bohatých?

Celý príspevok 03.03.2009

Inflácia na ceste

Takto to vidí W. Buffett. Takže ceny komodít opätovne porastú. A razantne!

Celý príspevok 03.03.2009

Bezpečnostné zložky štátov sa pripravujú

Bezpečnostné zložky mnohých štátov sa v tichosti pripravujú na zvládanie nepokojov (dôsledkom ekonomickej krízy), ktorých potenciálny vrchol sa očakáva v lete tohto roku.

Celý príspevok 02.03.2009

   "You can deceive some of the people all the time, and all the people some of the time, but you cannot deceive all the people all the time." Abraham Lincoln

"The activities of the ruling elite in controlling population must be kept secret. "  Plato

"We will have a world government whether you like it or not. The only question is whether that government will be achieved by conquest or consent."  Paul Warburg, February 17, 1950