Svetové bohatstvo sa znížilo

Úverová kríza za jeden rok odhadom zničila asi 40-45% svetového bohatstva.

Celý príspevok 10.04.2009

Grécko na pokraji bankrotu

Očakávalo sa, že investície v krajinách Východnej Európy mali byť ziskové. Zatiaľ sa však ukazujú ako stráty so značnými dôsledkami.

Celý príspevok 09.04.2009

O krok bližšie ku globálnej mene

Vyzerá to tak, že lídri G20 na svojom zasadaní urobili prvý krok k vytvoreniu jednotnej globálnej meny. Otázne je (ak by sa to zrealizovalo), aký by bol výmenný napr. $ alebo €, eventuálne kde by bolo zlato?

Celý príspevok 07.04.2009

Sebestačnosť a prežitie

V prípade, že sa celková globálna ekonomická situácia rapidne zhorší, ten, kto bude v potravinách sebestačný, bude to mať oveľa ľahšie. Tzn. zelenina, dobytok, hydina atď... Myslite dopredu a buďte pripravení.

Celý príspevok 04.04.2009

Aj múdry schybí

Niečo obdobné, avšak v americkom podaní. Video poukazje na skutočnosť, ako sú Američania informovaní. A nebudeme ďaleko od pravdy, ak povieme, že asi väčšina Američanov. A tu už sranda asi aj končí! Obzvlášť je potrebné sa zamyslieť nad reakciami na poslednú otázku ...

Celý príspevok 04.04.2009

Formuje sa Euroázijská aliancia?

Asi žiadnemu normálne zmýšľajúcemu človeku neujde, že v súčasnosti sa vytvárajú základy pre nový globálny ekonomický a politický systém. Pokiaľ sa už uvažuje s vytvorením novej svetovej politickej štruktúry, zmena by asi nemala obísť aj rezervnú menu - tzn. možné vytvorenie novej globálnej meny.

Celý príspevok 03.04.2009

Pokračovanie krízy - kolaps Eura?

Svetová finančná kríza sa stáva hrozbou aj pre samotné Euro. Jeho kolaps vraj nie je nemožný. Podľa nás má už Euro svoj vrchol za sebou.

Celý príspevok 03.04.2009

Nové jadrové elektrárne

Dopyt po energii bude v budúcnosti narástať a to bude mať za následok výstavbu nových jadrových reaktorov. Článok poskytuje zaujímavy sumár plánu ich výstavby.

Celý príspevok 02.04.2009

   "You can deceive some of the people all the time, and all the people some of the time, but you cannot deceive all the people all the time." Abraham Lincoln

"The activities of the ruling elite in controlling population must be kept secret. "  Plato

"We will have a world government whether you like it or not. The only question is whether that government will be achieved by conquest or consent."  Paul Warburg, February 17, 1950