Recesia bude dlhšia

Podľa MMF bude recesia trvať dlhšie ako sa predpokládalo a následné oživenie by mohlo byť len veľmi mierne. Tzn. že potom sa ekonomika v mnohých krajinách buď vráti na tú istú úroveň, eventuálne môže ešte spadnúť do hlbšej krízy.

Celý príspevok 17.04.2009

Pomer zlata a vydaných peňazí

Jedine Kuvajt a Švajčiarsko (zo selektovaných krajín) mali v polovici 2008 rovnováhu medzi zlatými rezervami a hodnotou vydaných peňazí. Najlepšie na tom avšak bola Venezuela.

Celý príspevok 16.04.2009

Dolár onedlho bezvýznamný

Vysoký predstaviteľ čínskeho bankovníctva uviedol, že US dolár bude za krátku dobu v medzinárodnom obchode bezvýznamnou menou. Preto je potrebné pomaly ale iste sa ho zbavovať... za aktíva, ktoré by mohli mať potenciál pre budúce zhodnotenie.

Celý príspevok 15.04.2009

Kupujeme ROM, POL, HUN

Kupujeme Manhattan, Rumunsko, Poľsko a Maďarsko. Vďaka nášmu talentu, dynamike a kontaktom sme takmer všade.

Celý príspevok 15.04.2009

Pakistan na pokraji kolapsu

Pakistan sa v horizonte niekoľkých mesiacoch môže dostať do veľkých problémov. Krajina, ktorá vlastní 100 jadrových zbraní po kolapse neurobí svet bezpečnejším. Obzvlášť, ak by sa niektoré z nich akože stratili...

Celý príspevok 14.04.2009

Vymieňajte doláre za reálne aktíva

Pokiaľ má dolar ešte nejakú hodnotu je potrebné zaň nakupovať komodity a poľnohospodársku pôdu. Vyplatí sa!

Celý príspevok 13.04.2009

V Rusku skončí asi 500 bánk

V dôsledku finančnej krízy sa v Rusku do konca roka 2009 uzavrie asi 500 bánk. Dôvodom je nesolventnosť klientov splácať dlhy.

Celý príspevok 12.04.2009

Príprava na občianske nepokoje v UK

Vlády a ozbrojené zložky sa pripravujú na zvládanie občianskych nepokojov v dôsledku finančnej krízy. Svedčí o tom nasledujúci článok z Veľkej Británie.

Celý príspevok 11.04.2009

   "You can deceive some of the people all the time, and all the people some of the time, but you cannot deceive all the people all the time." Abraham Lincoln

"The activities of the ruling elite in controlling population must be kept secret. "  Plato

"We will have a world government whether you like it or not. The only question is whether that government will be achieved by conquest or consent."  Paul Warburg, February 17, 1950