Nové jadrové elektrárne

Dopyt po energii bude v budúcnosti narástať a to bude mať za následok výstavbu nových jadrových reaktorov. Článok poskytuje zaujímavy sumár plánu ich výstavby.

Celý príspevok 02.04.2009

Pripravuje sa nový útok?

Stane sa Washington ďalšou obeťou? Bude to vraj také veľké, že celý svet bude ohromený. Ako by v takomto prípade mohlo reagovať zlato a ako USD?

Celý príspevok 02.04.2009

Albánsko a Chorvátsko v NATO

Takže už je každému viac než jasné, že tu nejde o to, či je alebo nie krajina ekonomicky, právne, vojensky atď. pripravená, ale akú ma geografickú polohu a ako môže poslúžiť "silnejším".

Celý príspevok 01.04.2009

Vráti sa zlatý štandard?

Rusko je prvou krajinou, ktorá v globálnom merítku volá po čiastočnom obnovení zlatého štandardu.

Celý príspevok 31.03.2009

Nová svetová rezervná mena

V prípade, ak by sa krajiny chceli dohodnúť na novej svetovej rezervnej mene, posledné slovo majú aj tak USA. A na nich to práve záleží!

Celý príspevok 18.03.2009

Papierové peniaze

Papierové peniaze sa stále vrátia k ich pôvodnej honote - nule. V súčasnosti sa vo svete používa 177 mien a životnosť existujúcich mien je v priemere 37 rokov.

Celý príspevok 18.03.2009

Inflácia sa začína prehĺbovať

Cieľom MMF je vytvoriť veľa hotovosti ako prostriedok na boj proti súčasnej kríze. Takže toto je pravdepodobne posledný klinec do veľkej globálnej inflačnej rakvy.

Celý príspevok 17.03.2009

Ľudia sa pripravujú na horšie časy

Čím ďalej tak stále viac a viac ľudí sa začína pripravovať na horšie časy, resp. na prežitie počas obdobia "veľkej krízy". Každý bude pravdepodobne odkázaný sám na seba a nebude sa môcť spoliehať na vládu!

Celý príspevok 15.03.2009

   "You can deceive some of the people all the time, and all the people some of the time, but you cannot deceive all the people all the time." Abraham Lincoln

"The activities of the ruling elite in controlling population must be kept secret. "  Plato

"We will have a world government whether you like it or not. The only question is whether that government will be achieved by conquest or consent."  Paul Warburg, February 17, 1950