Keď sa to s opciami nevydarí

blue

Jedna zo spoločností, ktorej to nevyšlo v obchodovaní s opciami zemného plynu... No a klienti stratili všetky peniaze, ktoré tam mali na svojich účtoch. Všetko čo dostali bolo prianie dobrého zdravia a šťastia.

Celý príspevok 19.11.2018

MMF urguje CB, aby zvažovali vydanie krypto meny

blue

Šéfka MMF urguje CB aby zvažovali vydanie digitálnej meny, ktorá by bola podporovaná štátom. Dodala, že je čas, aby krajiny vložili viac financií do digitálnej ekonomiky.

Celý príspevok 16.11.2018

US$30 mld. počítač začne obchodovať na akciových trhoch

blue

UBS Wealth zapojí do obchodovania na akciových trhoch svoj nový US$30 mld. počítač. Zatiaľ je väčšina robotických obchodníkov naladená viac býčím sentimentom, avšak akonahle chytia medvedí a začne sa veľký odpredaj, môže to spôsobiť rýchle a veľké prepady a zastavenie trhov na dobu neurčitú, ako to v júni indikoval obchodník z Goldman Sachs.

Celý príspevok 15.11.2018

Nerovnomerné rozloženie bohatstva vo svete

blue

Vizualizácia rozloženia bohatstva ľudí vo svete. Slovensko má na obyvateľa $34,8 tis.

Celý príspevok 13.11.2018

Osýpky sa šíria po Európe

blue

V tomto roku sa podľa WHO v Európe vyskytlo asi 41 000 prípadov osypiek, z čoho bolo 40 prípadov smrteľných. Infografika znázorňuje ich rozšírenie v jednotlivých krajinách.

Celý príspevok 24.10.2018

Anatómia konope a životný cyklus

blue

Do roku 2027 by trh s konope mal v USA a Kanade dosiahnúť US$47,3 miliárd. Bude to väčší trh ako globálny ročný predaj niklu a striebra spolu.

Celý príspevok 25.09.2018

Elektrický ťahač bez kabíny

blue

Volvo predstavilo elektrický a autonómny ťahač Vera bez kabíny. Tento ťahač je určený zväčša pre mestskú prepravu.

Celý príspevok 14.09.2018

Rusko - najväčší svetový exportér pšenice?

blue

Rusko sa mení z importéra pšenice na najväčšieho exportéra. Tento rok sa v Rusku očakáva najlepší výnos v históri krajiny (vrátane bývalého ZSSR).

Celý príspevok 06.09.2018

   "You can deceive some of the people all the time, and all the people some of the time, but you cannot deceive all the people all the time." Abraham Lincoln

"The activities of the ruling elite in controlling population must be kept secret. "  Plato

"We will have a world government whether you like it or not. The only question is whether that government will be achieved by conquest or consent."  Paul Warburg, February 17, 1950