Najhoršia recesia za 300 rokov

blue

Británia môže v r.2020 čeliť najhoršej recesii za posledných 300 rokov, resp. od r. 1709 počas obdobia veľkého mrazu (Great Frost), uviedla BoE. Avšak následne sa očakáva rýchle oživenie ekonomiky.

Celý príspevok 08.05.2020

Nový, silnejší kmeň Koronavírusu

blue

Nová štúdia Los Alamos National Laboratory poukazuje na skutočnosť, že koronavírus v USA zmutoval na iný, silnejší a viac nákazlivejší vírus ako ten, ktorý bol do USA zanesený z čínskeho Wuhanu.

Celý príspevok 07.05.2020

Buffett odpredal akcie aerolínií

blue

Americký miliardár W. Buffett informoval, že uzavrel svoje pozície v US aerolíniách so stratou. Stále vidí ďalší prepad cien akcií leteckých spoločností. Správa o odpredaji môže mať negatívny dopad na trhy v pondelok.

Celý príspevok 03.05.2020

Trump má dôkaz, že vírus prišiel z Číny

blue

Americký prezident D. Trump má vraj dôkaz, že Covid-19 sa do sveta rozšíril z labu vo Wuhane, avšak nemôže odhaliť, o aký dôkaz sa jedná.

Celý príspevok 01.05.2020

Vzácne minerály a ich dopad na národnú bezpečnosť

blue

Zaujímavá infografika znázorňujúca dominanciu Číny v oblasti vzácnych minerálov, ktoré sú nevyhnutné pre éru novej energie. USA (ale aj ďalšie vyspelé ekonomiky)sú v tomto na Číne (ale aj AUS, CHL čo sa týka napr. lítia) dosť závislé.

Celý príspevok 30.04.2020

Najbohatšie osobnosti planéty

blue

Zaujímavá infografika znázorňujúca najbohatších ľudí na Zemi. Rozdelenie do jednotlivých kategórií poskytuje ucelený pohľad, kto má aké prvenstvo.

Celý príspevok 28.04.2020

Krach ceny ropy

blue

Zaujímavá infografika znázorňujúca dôvody krachu ceny ropy a jej prepad pod hranicu $0.

Celý príspevok 23.04.2020

Nemecko posiela Číne €149mld. faktúru

blue

Dopady koronavírusu v Nemecku boli hlavnými médiami vyčíslené na €149mld., ktoré Čína krajine "dlží". Podľa GER je Čína zodpovedná za globálnu pandémiu.

Celý príspevok 20.04.2020

   "You can deceive some of the people all the time, and all the people some of the time, but you cannot deceive all the people all the time." Abraham Lincoln

"The activities of the ruling elite in controlling population must be kept secret. "  Plato

"We will have a world government whether you like it or not. The only question is whether that government will be achieved by conquest or consent."  Paul Warburg, February 17, 1950