Vzácne minerály a ich dopad na národnú bezpečnosť

blue

Zaujímavá infografika znázorňujúca dominanciu Číny v oblasti vzácnych minerálov, ktoré sú nevyhnutné pre éru novej energie. USA (ale aj ďalšie vyspelé ekonomiky)sú v tomto na Číne (ale aj AUS, CHL čo sa týka napr. lítia) dosť závislé.

Celý príspevok 30.04.2020

Najbohatšie osobnosti planéty

blue

Zaujímavá infografika znázorňujúca najbohatších ľudí na Zemi. Rozdelenie do jednotlivých kategórií poskytuje ucelený pohľad, kto má aké prvenstvo.

Celý príspevok 28.04.2020

Krach ceny ropy

blue

Zaujímavá infografika znázorňujúca dôvody krachu ceny ropy a jej prepad pod hranicu $0.

Celý príspevok 23.04.2020

Nemecko posiela Číne €149mld. faktúru

blue

Dopady koronavírusu v Nemecku boli hlavnými médiami vyčíslené na €149mld., ktoré Čína krajine "dlží". Podľa GER je Čína zodpovedná za globálnu pandémiu.

Celý príspevok 20.04.2020

Čo spôsobuje Covid nášmu telu

blue

Zaujímavá infografika znázorňujúca účinky, ktoré má Covid-19 na naše pľuca, od miernych po ťažké prípady.

Celý príspevok 17.04.2020

Hmyz na našich stoloch

blue

EFSA schválila predaj hmyzu ako "neobvyklú potravinu" čo znamená, že sa môže začať široký chov hmyzu určeného pre našu konzumáciu. Takže hmyz v podobe aperitívu, snaku, tyčinky, burgeru môžeme čoskoro vidieť na našich pultoch.

Celý príspevok 08.04.2020

Ako dlho prežije Covid-19?

blue

Vedci testovali prežitie vírusu pri izbovej teplote (cca 22ºC). Po 3h zmizol z papierových vreckoviek a tlač. papiera. Po 2 dňoch zmizol z dreva a látky. Po 4 dňoch zo skla a papierových peňazí. Po 7 dňoch z plastu. Paradoxne, najdlhšie prežil na chirurgickej maske. Po 7. dňoch bol na nej stále prítomný.

Celý príspevok 07.04.2020

Vakcíny a liečby na Covid-19 vo vývoji

blue

Infografika, znázorňujúca vakcíny a liečenia vo vývoji na boj proti Covid-19. Zatiaľ najlepšiu perspektívu má vývoj vakcíny mRNA-1273 spoločnosti Moderna Therapeuticsu. Pokiaľ všetko pôjde dobre, tak prvá verzia vakcíny by bola dostupná na jeseň tohto roku.

Celý príspevok 03.04.2020

   "You can deceive some of the people all the time, and all the people some of the time, but you cannot deceive all the people all the time." Abraham Lincoln

"The activities of the ruling elite in controlling population must be kept secret. "  Plato

"We will have a world government whether you like it or not. The only question is whether that government will be achieved by conquest or consent."  Paul Warburg, February 17, 1950