GLD - technický pohľad (1)

Naša hraničná rezistencia ceny zlata $975 bola "pravdepodobne finišujúcimi shorts" prekonaná, dokonca aj $1000 bola na chvíľu pokorená a veľa Gold Bugs vidia reálne dosiahnutie novej hranice $1100.

Ako sme v predchadzajúcich článkoch informovali, február je z historického hľadiska pozitívnym mesiacom pre výkon zlata. Mesiac sa chýli ku koncu a marec bývaval obvykle negatívnym. Či tomu bude aj teraz tak, to uvidíme 1. apríla.

Pri pohľade na graf GLD (akcie fondu resp. papierové zlato) je viditeľných viacero faktorov, ktoré podľa nás indikujú prichádzajúci pokles. Hodnota GLD sa dostala na hornú hranicu rastúceho kanálu a ako je vidno na pohybe posledného dňa, nebol to razantný výkon. Naviac, keď si namodelujeme formáciu "rising wedge", tak tá nám naznačuje, že obrat by mal byť za dverami, nakoľko je to v súčasnej fáze medvedie znamenie. Takisto sa aj hodnota dosť vzdialila od 50MA, čo evokuje krátku pauzu.

Ako nízko asi poklesne zlato (časový horizont však nedefinujeme)? Podľa GLD by to prvotne malo byť k úrovni $875 a následne až k $750, kde je vytvorená posledná "Gap" a podľa zákonitostí TA, každá takáto "Gap" musí byť skôr či neskôr vyplnená.

GLD

22.02.2009

"Let me issue and control a nation's money supply, and I care not who makes its laws.”  Mayer Amschel Rothschild

"History records that the money changers have used every form of abuse, intrigue, deceit, and violent means possible to maintain their control over governments by controlling money and its issuance."  James Madison