Trhy môžu stratiť 50% z februárových hodnôt

blue

Podľa manažéra a CEO newyorského Elliott Management Corporation fondu môžu hodnoty trhov poklesnúť až o 50% z ich februárových maxím.

Celý príspevok 21.04.2020

$1800 pre zlato je reálnych

goldglobe

Čím viac centrálne banky tlačia peniaze, tým viac sa zlato stáva atraktívnejším. V nasledujúcich týždňoch by cena mohla otestovať maximum z roku 2011.

Celý príspevok 15.04.2020

Prečo cena striebra môže vzrásť

goldglobe

Počas obdobia recesie alebo nejakých extrémných situácií / nepokojov sa značne mení pomer zlata a striebra. Avšak následne sa vždy vráti na tradičné úrovne. Takže ak predpokládame, že cena zlata vzhľadom na glob. ekonomickú situáciu zostane vysoká, mohli by sme očakávať značný nárast ceny striebra.

Celý príspevok 14.04.2020

JPM pripravená na býčí trh PMs

goldglobe

JPMorgan uzavrela svoje krátke pozície v PMs a masívne otvorila dlhé. Týmto je perfektne pripravená na masívný býčí pohyb zlata a striebra, uviedol T. Butler.

Celý príspevok 09.04.2020

Je zlato stále bezpečným prístavom?

goldglobe

Aj v súčasnej kríze sa zlato javí ako bezpečným prístavom pre investorov, avšak nie až tak lákavým. Uvidíme, či v nasledujúcich dvoch mesiacoch začne nejaké rally k úrovni $1800/oz. Zatiaľ hotovosť je v tejto situácií zaujímavejšia.

Celý príspevok 06.04.2020

Zlato na $2500 v Q3

goldglobe

Vzhľadom na finančné stimuly amerického FEDu sa môže cena zlata v treťom štvrťroku dostať na úroveň US $2500/oz, uviedol analytik FBR.

Celý príspevok 31.03.2020

Nakupujte zlato pokiaľ je ešte dostupné

goldglobe

Podľa niektorých analytikov môže súčasná kríza spôsobiť defláciu. Podľa J. Rickardsa nárast ceny žltého kovu v deflačnom prostredí môže byť podstatne vyšší.

Celý príspevok 24.03.2020

Nízka cena striebra zvyšuje dopyt

goldglobe

Po prepade ceny striebra na úroveň roku 2009 sa zo strany investorov a verejnosti po tomto drahom kove podstatne zvyšuje dopyt. Čo sa týka ceny tak otázne je, či bude atakovať psychologickú hranicu $10/oz (náš predpoklad je, že áno).

Celý príspevok 20.03.2020

"Let me issue and control a nation's money supply, and I care not who makes its laws.”  Mayer Amschel Rothschild

"History records that the money changers have used every form of abuse, intrigue, deceit, and violent means possible to maintain their control over governments by controlling money and its issuance."  James Madison