Dopyt po solárnych paneloch zvýši cenu striebra

goldglobe

Zvýšený dopyt po solárnych paneloch zvýši aj cenu striebra, uvádza sa v dokumente publikovaným vedcami v Kent Business School.

Celý príspevok 24.04.2019

Striebro hraje dôležitú úlohu v každom portfóliu

goldglobe

Striebro je v súčasnosti relatívne lacné, jeho cena je na úrovni roku 2010. Fundamenty nie sú nijako presvedčivé. Avšak aj napriek tomu má svoje miesto v každom portfóliu. Ak nastane ďalší náhly 5 až 10-násobný nárast ceny (a on opätovne nastane), odpredať ho.

Celý príspevok 20.04.2019

US ekonomika začne dramaticky slabnúť

blue

Bývalý šéf FEDu A. Greenspan uviedol, že americká ekonomika začne dramatický slabnúť. Jedným z dôvodov je, že US práca je pod tiažou rastúcich programov nárokovateľných dávok. Taktiež ju ovplyvní slabnutie ekonomík vo svete.

Celý príspevok 15.04.2019

Cena paládia spadla o 15%

goldglobe

Aj keď sa cena paládia za tri dni prepadla o 15%, stále nie je na trhoch dosť tohto kovu. Korekcia bola potrebná, už napr. len z technického hľadiska. Aj napriek tomu bude tohto roku chýbať 789 tis. uncí v 10 mil. oz/rok trhu.

Celý príspevok 01.04.2019

Koho ovplyvní nasledujúca kríza

blue

Podľa MMF a Banky pre medzinárodné zúčtovanie bude mať nasledujúca kríza zdrvujúci účinok na Eurozónu a krajiny rozvíjajúcich sa trhov.

Celý príspevok 29.03.2019

Bude nedostatok fyzického zlata?

goldglobe

Množstvo zlata, ktoré sa v budúcnosti má vyťažiť je v klesajúcom trende. Nie je to nič nové, takýto stav bol aj v minulosti. Čoho sa obávajú investori je možný nedostatok fyzického zlata.

Celý príspevok 27.03.2019

Obchod storočia

goldglobe

Nakúpte zlato, odpredajte akcie. Rizikové aktíva totiž čaká ďalší prepad.

Celý príspevok 26.03.2019

J. Rickards - nakupujte zlato teraz

goldglobe

Podľa Rickardsa ja stále čas na nákup zlata. Býčí trend je neporušený. Novým signalom pre býčí sentiment zlata je rétorika amerického Fedu.

Celý príspevok 25.03.2019

"Let me issue and control a nation's money supply, and I care not who makes its laws.”  Mayer Amschel Rothschild

"History records that the money changers have used every form of abuse, intrigue, deceit, and violent means possible to maintain their control over governments by controlling money and its issuance."  James Madison