Urán tak dobrá komodita ako zlato alebo ropa

S ekonomickým oživením sa obnovia aj investície do sektoru uránu, čo bude mať za následok vzrast nielen ceny uránu, ale aj akcií spoločností pôsobiacich v tejto oblasti. Preto je aj naďalej potrebné sledovať coys ako CCJ, URZ, UEC, URRE, USU.

Celý príspevok 10.08.2009

Svet na pokrají najväčšej ekonomickej depresie

Kríza nie je spôsobená len nafuknutím a sprasknutím jednej bubliny, ale niekoľkých. Na rade je pravdepodobne prasknutie bubliny s cenami komerčných nehnuteľností. No a najväčšia, ktorá na nás čaká je úverová. Ona privedie svet do éry najväčšej ekonomickej depresie v histórii ľudstva.

Celý príspevok 09.08.2009

HSBC zvyšuje predpoveď ceny zlata

Hlavný komoditný analytik HSBC pre nasledujúce tri roky zvyšuje svoju pôvodnú predpoveď pohybu ceny zlata a platiny. Cena striebra a paládia by mala zostať viac menej nezmenená.

Celý príspevok 06.08.2009

Ceny komodít vzrastú aj v 2010

Podľa ekonóma Nouriela Roubiniho, ktorý mimochodom predpovedal aj finančnú krízu, ceny komodít ako zlato, meď, nikel stále majú potenciál pre ďalší rast. Obzvlášť zhodnotenie sa očakáva v roku 2010.

Celý príspevok 04.08.2009

Pokles cien nehnuteľností v UK do 2011

Podľa niektorých analytikov sa pokles cien nehnuteľností v UK predĺži asi o 24 mesiacov. Určitá stabilizácia cien by mala nastať v 2011 s následným rastom cien o 7,5% v 2012.

Celý príspevok 04.08.2009

Aliancia bankových záujmov

Globálna geopolitika je určitou formou previazaná s medzinárodným menovým systémom. Kontrola nad vytváraním peňazí je inštrumentom ekonomického súboja.

Celý príspevok 03.08.2009

Náhrada za dolár zatiaľ nie je

Mnohí by si priali, aby americký dolár ako svetová rezervná mena bol nahradený inou menou, ale v súčasnosti ani v krátkej budúcnosti žiadna z mien túto úlohu nemôže napĺniť. Takže svet ešte asi chvíľu s dolárom zostane. Avšak zlato bude žiariť...

Celý príspevok 31.07.2009

Zlato pri US$950 v 2010

Cena zlata by aj v nasledujúcom roku sa mala pohybovať okolo úrovne US$950/oz. Takisto vyhliadky pre ďalšie komodity ako meď, urán, platina sú pozitívne.

Celý príspevok 29.07.2009

"Let me issue and control a nation's money supply, and I care not who makes its laws.”  Mayer Amschel Rothschild

"History records that the money changers have used every form of abuse, intrigue, deceit, and violent means possible to maintain their control over governments by controlling money and its issuance."  James Madison