Nízka cena striebra zvyšuje dopyt

goldglobe

Po prepade ceny striebra na úroveň roku 2009 sa zo strany investorov a verejnosti po tomto drahom kove podstatne zvyšuje dopyt. Čo sa týka ceny tak otázne je, či bude atakovať psychologickú hranicu $10/oz (náš predpoklad je, že áno).

Celý príspevok 20.03.2020

Čo spôsobuje pokles cien PMs

goldglobe

Aj keď sa cena zlata (a iných PMs) na začiatku "krízy" držala, posledné dni sme mohli vidieť jej prudký pokles. Hlavným dôvodom je akútna potreba hotovosti, obzvlášť pre obchodníkov a investorov, ktorí musia vykrývať svoje stráty.

Celý príspevok 19.03.2020

Býčí trh končí

blue

Podľa Goldman Sachs sa býčí vývoj na trhoch čoskoro skončí. Znižuje predpoveď S&P na 2450.

Celý príspevok 12.03.2020

Cena striebra môže vzrásť

goldglobe

Cena bieleho kovu môže v nasledujúcom období vzrásť. Dôvodmi sú zvýšený priemyselný dopyt a investičný dopyt pre ETFs, mince a tehly.

Celý príspevok 06.03.2020

US trhy pred dvojcíferným prepadom

blue

Podľa MSCI by US akciové trhy mohli poklesnúť o ďalších 11%. Dva po sebe následujúce prepady o 11% by bolo ekvivalentom viac ako 20%-ného prepadu z maxima.

Celý príspevok 06.03.2020

Zlato je chameleónom

goldglobe

Je zlato komodita, investícia alebo peniaze? Záleží na aktuálnom prostredí. V článku sa porovnávajú tieto možnosti. Ďalej, ako uvádza článok, v budúcnosti sa avšak môže stať, že fyzické zlato bude veľmi nedostatkové. Len centrálne banky, silné hedžové fondy a miliardári budú mať k nemu prístup.

Celý príspevok 05.03.2020

Oddelí sa fyzické od papierového zlata?

goldglobe

Keď sa manipuluje cena zlata a striebra (a to je preukázané, že sa to skutočne dialo a deje), robí sa to za účelom potlačenia rastu ich cien (nie vice versa). Niektorí analytici poukazujú na fakt, že čoskoro sa môže oddeliť fyzické od papierového zlata. Náplasťou na "búrku" ktorú to spôsobí, bude fyzické zlato.

Celý príspevok 04.03.2020

40%-ná korekcia trhov?

blue

Kríza sa zmení na pohromu. Dr. Doom (ekonóm Nouriel Roubini) vidí 40%-nú korekciu iluzórnych globálnych akciových trhov. Odporúča držať peniaze v hotovosti event. vo vládnych dlhopisoch. Ako hovorí "Better safe than sorry!"

Celý príspevok 03.03.2020

"Let me issue and control a nation's money supply, and I care not who makes its laws.”  Mayer Amschel Rothschild

"History records that the money changers have used every form of abuse, intrigue, deceit, and violent means possible to maintain their control over governments by controlling money and its issuance."  James Madison