SPX - technický pohľad

Pohľad na graf z dlhodobého horizontu indikuje, že po vytvorení formácie dvojitý vrchol je úroveň okolo 800 veľmi dôležitou hranicou. Ak negativizmus na trhoch bude aj naďalej pokračovať, táto hranica bude z najväčšou pravdepodobnosťou prelomená a nastane prudký pokles k úrovni 500. Pokles hodnoty akcií v tomto prípade bude spektakulárny.

Celý príspevok 03.02.2009

Kde sa podeli všetky peniaze?

Pred krízou ich bolo všade nadostač. V súčasnosti hoci CB pumpujú do systému stále viac a viac peňazí, stále akosi chýbajú. Kde sa podeli tieto peniaze? Výstižné vysvetlenie schémy globálnej finančnej pyramídy.

Celý príspevok 03.02.2009

Ťažba ropy v Rusku dosiahla vrchol

Hoci sa o tom až tak často nehovorí, globálna produkcia ropy má svoj vrchol už za sebou (Hubertova teória). Výkonnosť vrtov v SA má klesajúci trend, vrchol v USA bol dosiahnutý v 1971, v Rusku v súčasnosti... Nebude dlho trvať, aby sa prejavil nedostatok ak sa nenájde adekvátna alternatíva, cena sa vráti k trojcíferným číslam.

Celý príspevok 02.02.2009

USD môže ešte posilniť

Existuje niekoľko ako fundamentálnych, tak aj technických dôvodov, prečo USD môže ešte stále posilniť (ale aj oslabiť).

Celý príspevok 28.01.2009

Úplný kolaps hospodárstva v USA?

G. Celente predpovedá úplný kolaps US hospodárstva. 7. Novembra 2007 sme predpovedali finančný krach a paniku na rok 2008, a tak sa aj stalo. Na budúci rok (2009)sa staneme svedkami zrútenia celého maloobchodného systému, potom bude nasledovať zrútenie priemyselných realít, atď. ... zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu, oveľa horšiu ako takzvanú "Veľkú hospodársku krízu" 30-tych rokov.

Celý príspevok 27.01.2009

ROPA - technický pohľad (10)

Ropa v rozpätí $27 - $65 v 2009. Takáto je naša predpoveď.

Celý príspevok 26.01.2009

Prečo by dolár mohol ešte posilňovať

Je zopár dôvodov, prečo by mal USD v najbližšom období posilňovať. Otázne je len dokedy!

Celý príspevok 21.01.2009

V ktorej mene držať úspory?

Ďalší z expertov, ktorý (ako aj my) na krátkodobé obdobie favorizuje USD. Samozrejme vo vhodnú dobu ho odpredať a investovať do drahých kovov.

Celý príspevok 14.01.2009

"Let me issue and control a nation's money supply, and I care not who makes its laws.”  Mayer Amschel Rothschild

"History records that the money changers have used every form of abuse, intrigue, deceit, and violent means possible to maintain their control over governments by controlling money and its issuance."  James Madison