Najvyšší dopyt po rope v 2040

blue

Podľa MMF vrchol dopytu po rope nastane v roku 2040, alebo skôr. To môže mať silný ekonomický dopad na krajiny exportujúce ropu.

Celý príspevok 07.02.2020

Veľké peniaze tečú do zlata

goldglobe

Býčí akciový trh trvá takmer dekádu a mnohí si uvedomujú, že tento vývoj sa čoskoro môže zastaviť. Dokazuje to aj správanie globálnych fondov, ktoré vlievajú peniaze do zlata, najviac od roku 2012.

Celý príspevok 05.02.2020

Môže koronavírus spustiť globálnu depresiu?

blue

Koronavírus má potenciál byť spúšťačom globálnej ekonomickej depresie. Najsamprv môže ovplyvniť ekonomiku v Číne, ktorá padne do recesie a ktorú budú postupne následovať ďalšie krajiny.

Celý príspevok 03.02.2020

Cena striebra vzrastie exponenciálne

goldglobe

Cena striebra pravdepodobne opätovne zaznamená exponenciálny pohyb, uviedol Scott Minerd - spoluzakladateľ Guggenheim Partners. Striebro je cca 65% pod úrovňou maxima, zlato je blízko maxima.

Celý príspevok 30.01.2020

Vytvára ECB bublinu na trhoch s aktívami?

blue

ECB a jej politika ľahko dostupných peňazí môže v budúcnosti vytvoriť bublinu v cenách aktív a následne tým vyvolať krízu.

Celý príspevok 28.01.2020

Málo hotovosti, viac zlata

goldglobe

R. Dalio z Bridgewater uviedol, že portfólio by malo mať určitú rovnováhu a určite by tam nemalo chýbať zlato. Hotovosť je brak. Centrálne banky pokračujú v nezmyselnom tlačení peňazí.

Celý príspevok 22.01.2020

IMF varuje pred veľkou depresiou

blue

Nová šéfka IMF varuje, že globálna ekonomika môže čoskoro čeliť veľkej depresii. Súčasný stav prirovnáva k obdobiu dvadsiatych rokov minulého storočia.

Celý príspevok 20.01.2020

Paládium na rekordných $2500

goldglobe

Cena paládia dosiahla US$2500/oz ako dôsledok štrukturálneho deficitu na trhu, ktorý pretrváva už niekoľko rokov. Ani v nasledujúcom období sa neočakáva zmena pomeru dopytu a ponuky.

Celý príspevok 20.01.2020

"Let me issue and control a nation's money supply, and I care not who makes its laws.”  Mayer Amschel Rothschild

"History records that the money changers have used every form of abuse, intrigue, deceit, and violent means possible to maintain their control over governments by controlling money and its issuance."  James Madison