Usec, Inc. - technický pohľad

Aj pri medveďom trhu sa dajú nájsť akcie, ktoré majú potenciál pre zhodnotenie. Akcie spoločnosti Usec, Inc. (obohacovanie uránu)  majú podľa nás ešte stále pravdepodobnosť posilnenia asi o 30%.

Pri pohľade na graf je viditeľné vytvorenie podpory pri úrovni 3,40 a následný pohyb k hornej rezistencii pri 6,00. 50 a 200MA boli prekonané bez väčších ťažkostí a v súčasnosti sa naviac 200MA stal dočasnou podporou.

V súčasnej fáze bude potrebné prekonať rezistenciu okolo úrovne 6,00. Hoci TI sú pozitívne naladené, existuje možnosť prvotného poklesu na 200MA resp. 50MA a následne začatie pohybu k cieľu 8,50, kde podľa zákonov TA sa musí vypniť tzv. Gap, ktorá bola vytvorená vo februári 2008. Pokiaľ sa v nasledujúci deň uzavrie obchodovanie nad rezistenciou (napr. "strong move"), následný pohyb môže vyniesť hodnotu akcií až k úrovni nami identifikovaného cieľa.

USEC

16.02.2009

"Let me issue and control a nation's money supply, and I care not who makes its laws.”  Mayer Amschel Rothschild

"History records that the money changers have used every form of abuse, intrigue, deceit, and violent means possible to maintain their control over governments by controlling money and its issuance."  James Madison