ZLATO - technický pohľad (18)

Býčia nálada v sektore drahých kovov dáva potenciál pre zlato opätovne prekonať hranicu US$1000/oz a vytvoriť nové rozmedzie jeho pohybu. Budú letné mesiace pre zlato pozitívne?

Pri pohľade na mesačný graf je možno vidieť, že hodnota v máji prispela k vytvoreniu formácie "dvojitý vrchol". Preto čo sa týka ďalšieho vývoja ceny mesiac jún môže byť dosť dôležitý.

MACD je naladený pozitívne, avšak starosti robí RSI, kde hodnota je menšia, ako tomu bolo pri vrchole v marci 2008. Takže vyzerá to tak, že zlatu akoby "dochádzali sily". SlowSTO akoby tiež naznačoval, že odpredaj je na ceste.

Podporu na mesačnom grafe vytvára 50MA (nie je znázornená), ktorá v mesiacoch október a november 2008 udržala hodnotu zlata pred ďalším poklesom.

Hoci ekonomické vyhliadky pre US ekonomiku sú stále nejasné (aj napriek mnohým pozitívnym vyhláseniam), dolár v tejto fáze dosť slabý, GM je takmer v bankrote, tak nie sme presvedčený o raste ceny zlata počas letných mesiacov. Skôr očakávame postranný pohyb event. pokles. Avšak dotyk s hranicou US$1000 je pravdepodobný.

Mesačný graf

01.06.2009

"Let me issue and control a nation's money supply, and I care not who makes its laws.”  Mayer Amschel Rothschild

"History records that the money changers have used every form of abuse, intrigue, deceit, and violent means possible to maintain their control over governments by controlling money and its issuance."  James Madison